Jaka jest najlepsza mysz komputerowa do Twoich potrzeb?

Kto z nas nie grał chociaż raz na komputerze? Na pewno niewielu z nas może powiedzieć: ja. Do komputera potrzebne jest wyposażenie dodatkowe, nazywane urządzeniami peryferyjnymi.

Najlepsze urządzenia dodatkowe to takie, które spełniają oczekiwania użytkownika. Zatem przed ich zakupem dobrze jest zadać sobie kilka pytań.

Kluczowym pytaniem jest do czego będzie nam potrzebna mysz komputerowa? Obecnie na rynku można znaleźć tradycyjne myszy oraz ich wypasione wersje z wieloma dodatkowymi funkcjami. Mysz do gier jest zupełnie inna od myszy do biura czy domu. Podstawowym podziałem jest podział na: mysz komputerową laserową oraz mysz komputerową optyczną. Współczesna technologia oferuje jeszcze mysz komputerową bezprzewodową, która pozwala na manipulację rysika na ekranie nawet z dużej odległości.

Wymaga jedynie przyczepienia pod USB odpowiedniego nadajnika, tak aby wiadomo było, na którym komputerze konkretna mysz bezprzewodowa mogła działać. Jednak jest też minus tego rozwiązania, ponieważ łatwo jest zakłócić działanie takiej myszy. Wystarczy przejść w polu jej zasięgu.

Mysz komputerowa ma wiele rodzajów. Każdy może dobrać odpowiednią wersję do własnych potrzeb. Gracze na pewno wybiorą wersję wypasioną, a biurowi użytkownicy raczej standardową. Zastanów się co chcesz robić myszką, aby wybrać tę wersję, która będzie ci odpowiadać.

1 thought on “Jaka jest najlepsza mysz komputerowa do Twoich potrzeb?

  1. Polecam bezprzewodową mysz firmy logitech. Bateria trzyma nieporównywalnie długo niż w przypadku innych myszy.

Comments are closed.